Bewijs van Goede Dienst voor Oegstgeest

Bewijs van Goede Dienst
Op 1 maart heeft de gemeente Oegstgeest als een van de eerste gemeenten een Bewijs van Goede Dienst ontvangen op het ministerie van Economische Zaken. Wethouder Betty van Oortmerssen nam het bewijs waarop de resultaten en de verbeteracties met betrekking tot de dienstverlening staan, in ontvangst. De gemeente Oegstgeest heeft als een van de eerste gemeenten uit Nederland deelgenomen aan een landelijk project dat gericht is op de verdere verbetering van de dienstverlening aan bedrijven. De resultaten staan vermeld op het Bewijs van Goede Dienst.
Dienstverlening aan bedrijven getoetst
Aan de hand van tien normen is getoetst hoe het er voorstaat met de dienstverlening aan bedrijven. De gemeente Oegstgeest scoort overwegend goed op de landelijk vastgestelde normen. Ten aanzien van vier normen scoort de gemeente boven het landelijk gemiddelde, vijf normen zitten op het landelijk gemiddelde en slechts ten aanzien van één norm is de score onder het landelijk gemiddelde. De inhoudelijke reactie op brieven of e-mails kan sneller en dit wil de gemeente met servicenormen gaan verbeteren.
Verbeteracties
Op enkele onderdelen gaat de gemeente Oegstgeest verbeteracties doorvoeren. Bedrijven hebben vaak te maken met veel regelgeving en procedures. De gemeente Oegstgeest richt zich op de verdere verbetering van (digitale) dienstverlening die klantgericht, deskundig, tijdig en transparant is. Daarnaast worden de administratieve lasten waar mogelijk verminderd en onderzoekt de gemeente of een digitaal loket voor ondernemers wenselijk is. De gemeente Oegstgeest is van plan om deze verbeteracties in goed overleg met ondernemers uit te voeren.
- 2 maart 2010

